Wpwoo - Nowoczesne strony internetowe olsztyn

Jak stworzyć dobre kontakty z klientami

Strony internetowe Olsztyn

Jak stworzyć dobre kontakty z klientami

Dzień dobry,

Dzisiejszy wpis będzie nieco inny niż poprzednie. Będzie on dotyczył dobrych stosunków z naszymi klientami. Warto pamiętać, że nawet najlepsza strona internetowa, sklep internetowy czy skuteczna kampania reklamowa, nie pozwoli nam pozyskać dobrych kontaktów z klientami, jeśli tego sami nie zrobimy. Warto dlatego mieć kilka podstawowych zasad, także dla naszych pracowników, które sprawią, że klienci będą do nas wracać, oraz nas polecać innym osobom. Warto także mieć je na uwadze, przy tworzeniu tekstów czy to na stronę www, sklep internetowy, czy to na wizytówkę Google. Poniżej przedstawiam trzy z nich.

  1. Nie krytykuj, nie potępiaj, nie pouczaj – nikt z nas nie lubi, kiedy zwraca się mu uwagę. Tak samo klient. Nigdy nie krytykuj tego co mówi, jak wygląda, jakie ma poglądy. Wywoła to jedynie nieprzyjemną atmosferę, która spowoduje, że prawdopodobnie kolejnym razem wybierze on konkurencję.
  2. Szczerze i uczciwie wyrażaj uznanie – nie bój się prawić komplementów dla klientów. Osoba taka na pewno to mile zapamięta i dzięki miłej atmosferze na pewno do nas powróci.
  3. Wzbudź w kliencie szczere chęci – opowiadaj zawsze o produktach i usługach swojej firmy dla klienta w taki sposób aby szczerze chciał dokonać zakupu. Postaw się w jego roli – co Ciebie by skłoniło do zakupu, i następnie przekaż te zalety dla swojego klienta.

Stosując trzy powyższe zasady przy obsłudze klienta sukces firmy będzie murowany 🙂